niedziela, 19 czerwiec 2016 00:00

Japońskie demony toalet.

W każdym kraju na świecie znajdziecie różne legendy i przesądy. W niektórych miejscach, każdy przedmiot osiada własnego opiekuna/ducha. Takim ciekawym, nietypowym przedmiotem lub miejscem jest toaleta.

Hanako-san dziewczynka ze szkolnej toalety.

Hanako-san z toalety jest jedną z najczęściej pojawiających się istot nadnaturalnych w japońskich legendach miejskich. Nawiedza publiczne toalety, a najczęściej można ją spotkać w trzeciej kabinie od końca. Wygląda dość niepozornie. Jest to dziewczynka w wieku szkolnym, ma równo przycięte czarne włosy oraz czerwoną spódniczkę. Według najpopularniejszej wersji legendy, aby Hanako się ukazała, należy ją wywołać, pukając trzy razy w drzwi kabiny, powtarzając „Czy jesteś tam, Hanako-san?”. Jeśli Hanako rzeczywiście nawiedza daną łazienkę, w odpowiedzi można usłyszeć „Tak, jestem tutaj!”. W tym momencie potencjalna ofiara ma jeszcze szansę na przeżycie – jak najszybciej opuścić toaletę. Jeśli jednak zdecyduje się wejść do kabiny, duch wciągnie ją do toalety i natychmiast zabije.

Legenda Hanako-san zmieniała się w różnych częściach Japonii. Zgodnie z wersją rozpowszechnioną w prefekturze Yamagata, w toalecie nie ukrywa się mała dziewczynka, a trzymetrowa jaszczurka perfekcyjnie naśladująca dziecięcy głos. Natomiast w Iwate i Yokohamie ukazuje się jedynie ręka, biała lub zakrwawiona. Jeśli korzystamy z toalety w prefekturze Hyogo mamy do czynienia nie tylko z samą Hanako, ale z całą jej rodziną. Jej rodzice znajdują się w pierwszej i drugiej kabinie, zaś młodsze rodzeństwo w trzeciej i czwartej. Jednak, mimo znaczących zmian w różnych podaniach, Hanako zawsze zajmuje trzecią kabinę, nieważne czy w toalecie damskiej czy męskiej.

Kawaya-no-Kami bóg chroniący ekstrementy. (nie mylić z Kawa-no-Kami bóg rzek)

Japońska mitologia mówi o Kawaya-no-Kami, bogu związanym z latryną i toaletą. Takie bóstwo było związane z ochroną zdrowia, dobrobytu i płodności. Ludzie powinni utrzymywać toalety w czystości, powinny być rodzajem sanktuarium. W odległych czasach zdarzało się, że spożywali tam posiłki by móc obcować i oddać szacunek Kawaya-no-Kami. Mitologia mówi, że przed wejściem do toalety i skorzystaniem z niej trzeba było poinformować bóstwo lekkim kaszlnięciem. Było to spowodowane tym, że Kawaya-no-Kami siedział na dnie toalety i trzymał włócznię...

Aka-Manto

Popularny w Japonii i Korei Aka-Manto to zły duch z ubikacji. Zaskakuje swoje ofiary w momencie korzystania z toalety. Pojawia się najczęściej w ostatniej kabinie i pyta, jaki papier podać – czerwony czy niebieski. Odpowiedź „czerwony” oznacza bardzo krwawą i nagłą śmierć, natomiast „niebieski” - uduszenie.

Aby przeżyć, ofiara powinna odmówić. Czasami zamiast papieru Aka-Manto pyta czy podać kamizelkę. W tym wypadku zabicie ofiary nastąpi poprzez zdarcie jej skóry z pleców.

Kashima Reiko

Kashima Reiko to japońska legenda miejska o duchu kobiety bez nóg, który nawiedza szkolne toalety. Uwaga: Ludzie mówią, że jeżeli usłyszysz historię o Kashimie, ona znajdzie cię w ciągu miesiąca. Jeśli nie chcesz jej zobaczyć, nie czytaj tego.

Kashima Reiko to duch kobiety żyjącej w Hokkaido w Japonii. Legenda głosi, że pewnej nocy została zaatakowana przez grupę mężczyzn. Pobili ją i znęcali się, a następnie zostawili na śmierć.

Dziewczyna próbowała wołać o pomoc, jednak nikt jej nie słyszał. Próbowała znaleźć kogoś, kto jej pomoże, ale kiedy wczołgała się na tory kolejowe, upadła i zemdlała. Jadący tamtędy pociąg przejechał po niej, zabijając i przecinając ją na pół.

Od tamtej pory, Kashima Reiko w postaci ducha przemierza świat, w poszukiwaniu swoich zaginionych nóg. Spotka się ją głównie w szkolnych toaletach, ale może pojawić się również w twojej łazience w środku nocy.

Kiedy wejdziesz do łazienki, zada Ci pytanie. Jeżeli odpowiesz poprawnie, zostawi twoje nogi.

Jeśli spyta "Gdzie moje nogi", odpowiedź brzmi "Na liniach kolejowych Meishin."

Wtedy zapyta "Kto ci o tym powiedział?", musisz odpowiedzieć "Kashima Reiko mi powiedziała."

Czasami zadaje pytanie-pułapkę, "Jak brzmi moje imię?". Nie możesz odpowiedzieć "Kashima". Wtedy Cię zabije. Poprawna odpowiedź brzmi "Zamaskowany Martwy Demon". Ka-shi-ma to połączenie słów Ka-kamen (maska), Shi-shinin (martwa oosoba), Ma-ma (demon).

Akaname

Demon Aaname ma przerażający wygląd i trującą ślinę. Przyciąga go brud w toalecie lubi go lizać. Miał zostać wymyślony na potrzeby straszenia dzieci by te sprzątały po sobie w toaletach.

Tak jak w przypadku Hanako-san, znanych jest wiele historii opowiadających o narodzinach legendy Czerwonej Kamizelki. Według jednej z nich, Aka Manto miał na imię Tsuyoshi Yajima i w chwili śmierci był chłopcem w wieku szkolnym. W lutym 1904 roku, w trakcie wojny rosyjsko-japońskiej, wraz z klasą wybrał się na wycieczkę. Wszystkie dzieci nosiły czerwone kamizelki, jednak rodziny Tsuyoshi'ego nie było na nią stać. Został osaczony w toalecie przez szkolnych kolegów, krzyczących „Chcesz czerwoną kamizelkę?”. Zastraszony chłopiec popełnił samobójstwo, dźgając się nożykiem do papieru. Został znaleziony godzinę później, z krwawymi plamami na plecach.

 

 • Mar 30th 2018
  0
  Wielki Post, 40 dniowy okres w którym chrześcijanie zobowiązują się do pewnych wyrzeczeń np. odstawienie alkoholu, papierosów czy słodyczy. Ale biorąc pod uwagę wagę śmierci Jezusa, zaskakujące jest to, że praktyka obowiązująca w tym okresie zmieniała się znacznie w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat i to w bardzo dziwny sposób.Wielki Post w Nowym Testamencie. Wielki Piątek i ścisły post obowiązujący w ten dzień jest jakby zwieńczeniem 40 dniowego postu. Św. Marek mówi nam, że Jezus był kuszony przez szatana, Mateusz i Łukasz mówią o szczegółach kuszenia. Wszystkie trzy relacje opowiadają o Jezusie i jego 40 dniowym poście, podczas którego nic nie jadł. Chrześcijanie jak i wyznawcy wielu innych religii pościli od dawna. Dopiero po około 300 latach od śmierci Jezusa chrześcijanie zaczęli pościć przed Wielkanocą. Zaczęto szukać w Biblii, aby znaleźć źródło tej praktyki, ale jak się okazuje te praktyki nie były one połączone. Post - niejedzenie czasem niepicie przez
 • Gru 3rd 2017
  0
  Fragmenty heretyckiego dokumentu o wieku 1600 lat został odkryty w Egipcie przez biblijnych uczonych. Tekst odnosi się do Jakuba. Jezus przekazuje mu wiedzę o Niebie i przyszłych wydarzeniach, w tym swojej nieuchronnej śmierci. Dokument nazwano "Pierwsza apokalipsa Jakuba" i opisuje Jakuba jako brata Jezusa. Historia została uznana za zakazaną, ponieważ pisma dodawały nowych informacji lub zmieniały postrzeganie Nowego Testamentu, a to było zakazane. Teksty stanowią część biblioteki Nag Hammadi, czyli serii 52 religijnych manuskryptów napisanych w okresie między II, a VI wiekiem naszej ery. Teksty znalazły się na 13 oprawionych skórą rękopisach. Znalazły się na nich informacje, wczesnej tajemniczej formy chrześcijaństwa. "To odkrycie jest po części znaczące ponieważ, pokazuje że, chrześcijanie czytali i studiowali pisma poza kanoniczne długo po tyj, jak chrześcijańscy przywódcy uznali je za herezję" opowiada Geoffrey Smith, adiunkt studiów religijnych na Uniwersytecie Teksańskim w Austin i jeden z dwóch uczonych, którzy dokonali tego odkrycia. Podobnie jak większość
 • Sie 15th 2017
  0
  Na niebie w mieście Manizales w Kolumbii pojawił się wizerunek Jezusa. Objawił się nad osuwiskiem, w którym straciło życie 17 osób. Ocalali z katastrofy, która wydarzyła się po ulewnym deszczu na początku tego roku twierdzili, że ocalił ich Mesjasz. Dopiero po pewnym czasie od katastrofy ludzie dostrzegli tajemniczy kształt, który przebijał się z chmur nad zniszczonym miastem. Niektórzy mieszkańcy twierdzili nawet, że to było objawienie Jezusa, zapewniające pocieszenie ludziom pogrążonym w żałobie. Osoba która nagrała krótki film z tego wydarzenia i umieściła go na youtubie napisała "Jezus Chrystus odwiedził nasze kolumbijskie miasto." Ludzie różnie reagowali na tą rewelację. Jedna z osób napisała "W chwili bólu ludzie chcą uwierzyć, że jest to objawienie, które daje im nadzieję i siłę, aby dalej żyć i walczyć." Inni sugerowali, że rząd USA podjął testy nad projektem Blue Beam. Niektórzy fani teorii spiskowych twierdzą, że władze będą używać hologramów, aby przekonać świat o ponownym przyjściu
 • Sie 11th 2017
  0
  Przez ponad 5000 lat ludzie obawiali się, że zazdrość lub niechęć powodowały zranienie, pecha, a nawet śmierć u osoby znienawidzonej. Ludzie nosili specjalną biżuterię bądź talizmany, by chronić się przed fatum. Jednym z takich talizmanów jest pierścień pochodzący z Chorwacji. Pierścień ten pochodzi z XIII wieku. Przedstawia królika lub mysz skubiącą kwiaty (uważaną za znak szczęścia) oraz powyżej oko - symbol zapewniający ochronę osoby która go nosi - chronił przed Złym Okiem. Pierścień był jednym z 200 artefaktów znalezionych w Vinkovici w Chorwacji, które poprzedzają okupację rzymską. Znaleziono tam też wyroby ceramiczne datowane na I-VI wiek naszej ery. Jeden z najstarszych znanych tekstów wspomina o Złym Oku wyrytym na glinianej tabliczce, gdzie znajdowały się modlitwy by odeprzeć złe moce. Tabliczka została stworzona przez Sumeryjczyków około 3000 lat p.n.e. Podobna modlitwa jest nadal używana w wielu kulturach na całym świecie. Jednak pojęcie "Oko Zła" może wyprzedzać słowo pisane. Wielu badaczy sugeruje,
 • Maj 29th 2017
  0
  W systemie sumeryjskich wierzeń Enki (znany również jako Ea przez Akkadyjczyków i Babilończyków) był uważany za jednego z najważniejszych bóstw. Początkowo czczono go jako boga świeżej wody. W mieście Eridu (starożytni Mezopotamii uważali za pierwsze miasto, które założono na świecie) stał jego święty pomnik. Z czasem wpływy Enkiego wzrastały i uznawano go jako bóstwo za mające władzę nad wieloma innymi aspektami życia, w tym oszustwa, złość, magia, płodność i inteligencja. Według Sumerów i Akkadyjczyków Enki był synem Anu, boga nieba. Natomiast Babilończycy określali Enki jako syna Apsu, boga słodkiego oceanu znajdującego się pod ziemią. Enki był również uważany za syna Nammu, bogini matki która urodziła niebiosa i ziemię. Żoną Enki była Ninhursag. Ich dzieci to Asarluhi, Enbilulu i Marduk. Wiele z tego co wiemy dzisiaj o Enki pochodzi z dzieł literackich, które przetrwały przez tysiąclecia. Istnieje wiele historii, w których Enki odgrywa dominującą rolę. Jedną z najbardziej znanych jest Enuma
 • Kwi 26th 2017
  0
  "...Moi ludzie czekają na Pahana, zagubionego Białego Brata, podobnie jak wszyscy bracia na Ziemi. Nie będzie jak biały człowiek, którego znamy teraz, którzy są okrutni i chciwi. Powiedziano nam o ich przyjściu dawno temu. Ale nadal czekamy na Pahana. Przyniesie ze sobą symbole i brakujący kawałek tej świętej tablicy trzymanej teraz przez starszych. Kawałek dano mu gdy odszedł, identyfikując go jako naszego prawdziwego Białego Brata..."Chociaż większość z nas jest bardzo dobrze zaznajomiona z prorokami, takimi jak Nostradamus czy Baba Vanga, prawda jest taka, że wielu ludzi mówiło i mówi o przyszłości naszej cywilizacji. Dzisiejsze społeczeństwo zdaje sobie sprawę z przewidywań Nostradamusa. Uważamy, że przepowiedział lądowanie na Księżycu, zabójstwo J.F.K., Hitlera, bombę atomową czy atak na WTC we wrześniu 2001 roku. Oprócz Nostradamusa, Baba Vanga określana mianem niewidomego proroka również zyskała miejsce wśród najsłynniejszych proroków. Baba Vanga, bułgarska mistyczka, która cierpiała z powodu zupełnej ślepoty, przewidziała ataki terrorystyczne z września 2011
 • Kwi 2nd 2017
  0
  Mit o podziemnym świecie, podobnie jak mit o zagubionym raju, o wielkim potopie to mity uniwersalne. Kultury z całego świata, w przeszłości i teraźniejszości, mimo pozornego braku kontaktu ze sobą wierzyły w tą jedną tajemniczą strefę, że duchy zmarłego trafiały w odległe miejsce. Piekło, to chrześcijańska wersja mitu, Sheol to wersja żydowska. One są najlepiej znane w społeczeństwie zachodnim, ale Grecy, Egipcjanie, Majowie i wiele innych nacji wierzyło we własną wersję. Ignacy Donnelly twierdził, że powszechny mit o utraconym raju odnosi się do prawdziwego i fizycznego miejsca na Ziemi, ale nie wspominał o podziemiu. Może podpierając się tezami Donnelly'ego jesteśmy w stanie znaleźć wejście to tego okrutnego miejsca. Grecy wierzyli, że świat podziemi to prawdziwe miejsce, które mogli osiągnąć nieliczni pobłogosławieni przez bogów. Na przykład Ulysses, starając się powrócić do swojej żony i rodziny odwiedził świat podziemi. Spotkał tam ducha swojego ojca i zmarłego Achillesa. Co więcej, wierzyli, że podziemie
 • Kwi 1st 2017
  0
  Badacz biblijny i historyk Ralph Ellis twierdzi, że znalazł jedyną realną prezentację wizerunku Jezusa. Obraz Jezusa jest wyryty na maleńkiej monecie z brązu. Moneta pochodzi z pierwszego stulecia i początkowo sądzono, że jest na niej twarz króla Manu, który rządził MeZopotamskim Królestwem Edessy w południowo-wschodniej Turcji. Niemniej jednak, zdaniem autora i badacza Manu i Jezus Chrystus to w istocie ta sama osoba.Naukowiec, który uważa, że odkrycie może być najważniejsze we współczesnej historii, spędził wiele lat studiując Biblię i nawiązywał do faktów historycznych. Jednym z owoców jego dochodzenia jest uderzające podobieństwo między Jezusem Chrystusem a Mezopotamskim królem. "Jezus zasługuje na to, aby wyłonić się z biblijnego cienia do historycznego światła. Ta moneta to lukier na ciastku, który pomaga budować prawdziwą tożsamość i genealogię biblijnego Jezusa." mówi profesor. Większość uczonych zgada się, że Jezus z Nazaretu istniał i został ukrzyżowany przez Poncjusza Piłata, który obawiał się, że "król Żydów" będzie gwałtowne powstanie.
 • Lut 26th 2017
  0
  W 2014 roku NASA przeznaczyło 1,1 mln dolarów na Centrum Teologiczne w New Jersey w celu rozpoczęcia badań na temat implikacji społecznych i astrobiologii.Niektórzy z tego powodu byli wściekli. Organizacja Freedom From Religion Fundation, która promuje rozdział między Kościołem, a państwem poprosiła NASA o cofnięcie dotacji i zagroziła pozwaniem NASA. FFR twierdziło, że nie można mieszać organizacji rządowych i religijnych. Tłumaczyli, że dla nich było jasne, że taka dotacja to strata państwowych pieniędzy: "Nauka nie powinna zajmować się badaniem postępu i jaki wpływ to będzie to miało na wiarę". Takie argumenty są oczywiście na miejscu. Jednak przyjdzie taki dzień, że ludzkość będzie musiała odpowiedzieć na wiele pytań w przypadku odkrycia obcych. Pojawi się wiele pytań naukowych i teologicznych. Pojawią się pytania o życie i jego przeszłość. Takie pytania sa skomplikowane i muszą być badane całościowo w poprzek różnych dyscyplin. Muszą zawierać sposób reagowania na odkrycie obcych. To nie jest fantastyka,
 • Lut 9th 2017
  0
  Czy to możliwe, że Quetzalcoatl, Viracocha i Kukulkan w rzeczywistości byli jednym i tym samym bóstwem? Opisy wszystkich tych trzech starożytnych Bogów są szczególnie interesujące, ponieważ posiadały charakterystyczne cechy niespotykane u mieszkańców Ameryki Południowej: biała skóra, szerokie czoło, siwienie, ruda broda i duże niebieskie oczy. Jeżeli spojrzymy na starożytne kultury na całym świecie, a szczególnie te z kontynentu amerykańskiego, znajdziemy historie i legendy, które są niesamowicie podobne. Aztekowie, Olmekowie, Majowie, Inkowie i kultury które powstały przed nimi mają bogów którzy opuszczając Ziemię obiecali, że wrócą pewnego dnia. Viracocha w mitologii wielki bóg stwórca. Był jednym z najważniejszych bóstw w panteonie Inków i był postrzegany jako stwórca wszystkich rzeczy. Co dziwne, starożytne opisy Viracocha podawały jego cechy wyglądu, które nie były charakterystyczne dla mieszkańców Ameryki Południowej. Viracocha był reprezentowany jako posiadający brodę i wąsy, a Indianie nie mają długich bród i wąsów. Jeszcze bardziej dziwne jest to, że jest on podobny